ZIKZAK WEBLOG: Ölülerin dikey olarak gömüleceği bir mezarlıkWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Ölülerin dikey olarak gömüleceği bir mezarlık

Milliyet'in sitesinde, ölülerin dikey olarak gömüleceği bir mezarlığın yakında hizmete gireceğinden bahsediliyordu... Mezarlık alanının otlak olarak da kullanılabilecek olması (haberde böyle yazıyor) bana biraz garip geldi... Mezarların üzerinde hayvan otlatmayı veya piknik yapmayı kim isteyebilir ki?.. Ha dikey ha yatay, bence mezarlık mezarlıktır...
Avustralya'da, çevreyi korumak ve cenaze masraflarını azaltmak amacıyla ölülerin dikey ve tabutsuz olarak gömüleceği bir mezarlığın çok yakında hizmete gireceği bildirildi. Mezarlığı Avustralya'nın başkenti Melbourne'un batısındaki Derrinallum'da inşa etmek üzere izin alan Palacom şirketi müdürü Tony Dupleix, ölülerin ceset torbalarına sarılarak 3 metre derinliğindeki çukurlara dikey olarak gömüleceğini belirtti. Dupleix, "dikey mezarlığın" cenaze masraflarını azaltabileceğini kaydederek, mezarlık alanının otlak olarak da kullanılabileceğini söyledi. Ölülerin, masrafları en aza indirgemek için önce Melbourne'da bir morga kaldırılacağı, ardından 12-15 kişilik grup tarafından mezarlığa taşınacağı kaydedildi...


0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?