ZIKZAK WEBLOG: Ağustos 2004WEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Yaklaşık iki hafta önce babam rahatsızlandı ve hastaneye kaldırdık. Doktor fıtık ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Geçen hafta da oldu. Yarın kontrolden geçirilip dikişleri alınacak... Babamla ilgilenmemiz gerektiğinden uzun süredir bloga yazamadım. Sanırım birkaç gün içinde tekrar eski sıklıkta yazmaya başlayabilirim...


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Little Rocket
Little Rocket... Son zamanlarda rastladığım en güzel kişisel sitelerden biri. Avid Liongoren'e ait sitedeki books, dorwings, poems ve covers adlı bölümleri mutlaka ziyaret edin...

Bilgisayarımı kullananların ekranı parmaklamasına sinir oluyorum. Nasıl bir alışkanlıktır bu? Geçen gün yeğenim geldi ve bütün gün ekranı parmakladı. İlla bir şey gösterirken ekrana dokunmak mı gerekiyor? Dahası bir insanın elleri nasıl o kadar yağlı olabilir? Bir de "ne yapıyorsun, git ellerini yıka" deyince üzülüyor. Koca adam oldun, ben mi öğreteceğim sana bunları... Benzer bir durum daha var. Bana ait olan cd'lerde tek bir çizik bile yokken, başkalarından aldığım bazı cd'ler nasıl duvara sürtülmüş gibi çiziliyor? Neden cd'nin okunan tarafı parmaklanıyor? Yoksa ben bu tip şeylere çok mu özen gösteriyorum?.. Neyse ben halimden memnunum. Temizlik güzeldir. Beş yıllık bilgisayarımı görenler hala yeni bilgisayar mı aldın diye soruyor... :)


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Sivrisineklerin neden hep beni ısırdığını merak ettim ve internette bir arama yaptım. Bilim ve Teknik'in merak edilenler bölümünde "Neden bazı insanlar sivrisineklere diğerlerinden daha çekici gelir?" sorusunun sorulduğu bir sayfa buldum. Sayfada, bu can sıkıcı durum hakkındaki araştırmaların henüz bir sonuca ulaştırılamadığını ve bir sivrisineğe neden belirli bir kişinin çekici geldiğini sadece sivrisineğin kendisinin bildiğini yazmışlar... Yine aynı sitede "Sivrisinekler neden ısırır; ısırdıktan sonra neden kaşıntıya ve şişliğe sebep olur?" başlıklı bir yazı da var...


Geçenlerde su faturası geldi. 23 milyon TL kullanılan su, 20 milyon TL de ödenmesi gereken çeşitli vergiler ve kesintiler... Mesela sayaç okuma ücreti adı altında ekstradan 2 milyon TL alıyorlar. Neymiş efendim, sayaç okuyan memurun maaşı bunlardan ödeniyormuş. Dahası son zamanlarda çöp ve atık su vergilerini de kullanılan suya göre saptamaya başladılar. Eskiden yılda ödediğimiz miktarı şimdi iki ayda bir ödüyoruz. Güya bunları su faturasına yansıtıp vatandaşı vergi ödeme derdinden kurtarıyorlar. Zaten dünyanın her yerinde kullanılan su miktarıyla bir daireden çıkan çöp miktarı doğru orantılıdır... Ne güzel...


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?