ZIKZAK WEBLOG: YouTube'a erişim yasağıWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

YouTube'a erişim yasağı

Hürriyet gazetesinin sitesinde YouTube'a erişimin mahkeme kararıyla yasaklandığıyla ilgili bir haber var...
İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerin yer aldığı siteye erişim yasağı koydu. Alınan bilgiye göre, Atatürk'e hakaret edilen video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi. Gönderilen delil niteliğindeki bir CD'yi inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti. İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi de Güvenlik Şube Müdürlüğünce gönderilen delil niteliğindeki bir CD'ye el koyma kararının onanması ve YouTube'ye erişimin engellenmesi talebini kabul etti. Mahkemenin kararında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği" belirtildi.
Aslında önceki yazıma konuyla ilgili olarak "korkarım YouTube'a erişimi yasaklayacaklar" diye yazmıştım ama yayınladıktan sonra Türkiye'de, böyle bir yasağı uygulamaya koymayı düşünebilecek kadar yüksek zeka seviyesine sahip insanların olmadığını düşünerek o bölümü kaldırmıştım. Yanılmışım... Demek görüntülerin internet ortamında durmasına ve bizden başka herkesin bahsedilen görüntüleri izleyebilmesine rağmen sadece Türk milletinin artık o görüntüleri izleyemeyecek olması (devekuşu misali) sorunu çözüyormuş. Tebrikler... Sanırım sansür konusunda (gerçi bu karara sansür de denilemez, sansürün amacı biraz daha farklıdır) Çin ile yarışa giriyoruz...

3 yorum:

Aslı dedi ki...

Sana katılıyorum. Buna sansür de denmez doğrusu.Bunun uygulanabileceğini sanmıyorum.

ZIKZAK dedi ki...

Uygulandı bile...

Damacana dedi ki...

Cezayı niye Türk Halkı çekiyor, benim sitemdeki bir çok youtube videosu şu an için iptal olmuş durumda. Benim suçum ne. Gidin o edepsiz Yunan vatandaşına ceza verin. Yunan Hükümetini sıkıştırın. Avrupa Birliği'nde yerin dibine sokun.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?