ZIKZAK WEBLOG: Kolomb, Osmanlı casusu muydu?WEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Kolomb, Osmanlı casusu muydu?

Star gazetesinde, tarihçi-yazar Cezmi Yurtsever'in Kristof Kolomb ve Amerika kıtası hakkındaki ilginç iddialarından bahsedilmiş...
Tarihçi-yazar Cezmi Yurtsever, Piri Reis'in haritasındaki sembol ve yazılardan oluşan şifreleri çözerek, Kristof Kolomb'un "Osmanlı casusu" olduğu bilgisine ulaştığını iddia etti. Yurtsever, düzenlediği basın toplantısında, Kolomb'un deniz seferleri sonucunda elde ettiği bilimsel sonuçları çalışmalarının destekleyicisi İspanya'ya değil, Osmanlı Devleti'ne ulaştırdığını savundu.
Yurtsever'in benzer içerikteki başka bazı açıklamaları üç hafta önce çeşitli sitelerde yayınlanmıştı. Yeni Çağ gazetesi yazarlarından Arslan Bulut da konuya değinmişti... Bu arada şunu da belirtelim. Yurtsever'in açıklamalarına konu olan 'Turks and Caicos' isminin kökeni hakkında farklı iddialar da mevcut...

1 yorum:

bikelime dedi ki...

adanın ismindeki "turk" bir kaktüsün osmanlı fesine benzemesinden kaynaklanmatadır. bu tip iddialarla ilgilenen insanlar güneş dil teorisi'ne bakabilir..

yalnız, ne olacak? kelimelerle böyle oynayıp ne kazanacak ki insanlar?

tamam anlıyorum, atatürk bunu yepyeni bir cumhuriyette yaptı.. insanların bağlı kalması gerekiyordu taptaze bir coğrafyaya, tağtaze bir bayrağa... ama hala bu tip şeylerle türklük gururunu okşayan insanlar var..

pes diyorum. kaygılar sunuyorum.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?