ZIKZAK WEBLOG: Bağımsız olması beklenen bölgelerWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Bağımsız olması beklenen bölgeler

Europe map 2020
The Times adlı İngiliz gazetesinde yayınlanmış olan "Calls for freedom make the jigsaw of Europe more complicated than ever" başlıklı haber dün neredeyse bütün Türk gazetelerinde vardı. Kendi tahminleri olan bir harita yayınlayan İngiliz gazetesinin haberinde, Karadağ'ın bağımsız bir devlet olarak ortaya çıkmasından sonra gelecekte benzer yollara başvurarak bağımsız olabilecek ülkeler sıralanıyor. "Turkey's Kurds" ifadesinin de kullanıldığı habere ek olarak verilen haritalarda, Avrupa'nın 1989, 2006 ve 2020 (tahmini) yıllarındaki hali gösteriliyor. Kuzey Kıbrıs'ın da yer aldığı 2020 haritasında Kürdistan da var...

Bu arada yine dünkü gazetelerde, Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'da, "Kırım'ı geri alma" yönünde girişim başlatıldığı haberleri vardı. Milliyet'in sitesindeki haberde, Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski'nin bu konu hakkındaki sözlerine de yer verilmiş: "Türkiye ile anlaşmamızda çok net yazılmış: Eğer Rusya Kırım'dan çekilirse, o zaman Kırım Türkiye'ye geçer. Bu, bir uluslararası anlaşmadır ve Kırım'ın Ukrayna'nın olup olmamasıyla hiçbir ilgisi yok. Açsınlar, tüm belgeleri incelesinler. Kırım Rusya'nın olmalıdır ya da Türkiye'ye verilmelidir."

2 yorum:

Aslicin dedi ki...

Az vermişler yahu, orta anadolu kalmış.

Topraklarımızın verilmesi söz konusu olamaz, Kırımın nereye bağlanacağı da oraya yaşayanlara sorulmalı. Orada büyük trajedi yaşandı.

Adsız dedi ki...

ya güneydoğuda yaşayanlara nereye bağlanacakları sorulursa?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?