ZIKZAK WEBLOG: Eşitlik nerede?WEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Eşitlik nerede?

Şansal Büyüka adlı yazarımız (sevdiğim birkaç Fenerbahçeli yazardan biridir) modaya uymuş ve Fenerbahçe için adalet istemiş.
Fenerbahçe taraftarı Manisa'da koltuk söküp attı, Fenerbahçe'ye bir maç seyircisiz oynama cezası. Rize-Trabzon maçında iki takımın seyircileri koltuk söküp sahaya attı, iki takıma da birer maç seyircisiz oynama cezası. Galatasaraylı taraftarlar, Fenerbahçe maçında koltukları söküp hem sahaya, hem sokağa attı, Galatasaray'a para cezası. Gerekçeli kararı bilmiyorum ama böylesine birbirine çok benzer dört olayın üçüne seyircisiz oynama cezası verip dördüncüsüne para cezası uyguluyorsanız, burada bir adaletsizlik, bir eşitsizlik var diye düşünüyorum. En azından kamu vicdanı böyle söylüyor. Ne dersiniz Disiplin Kurulu'nun saygıdeğer üyeleri.
Yazarımıza sormak isterim. Galatasaray seyircisi polisle çatışmış veya polis dövmüş mü? Ya da örnek verdiği Çaykur Rizespor-Trabzonspor maçındaki gibi oyunda duraklamalara sebep olmuş mu? Aslında cevabını biliyor ama nedense Fenerbahçe'yi mağdur göstermek hoşuna gidiyor... Madem eşitliğe çok meraklı, yazarımızdan Fenerbahçe-Galatasaray maçının neden seyircili oynanmış olduğunu sormasını da bekliyorum. Malum, Manisaspor maçından sonra Galatasaray maçı vardı ve ceza verilecekse bu maç seyircisiz oynatılmalıydı. Üç hafta sonraki önemsiz bir maç değil... Hani adalet? Nerede eşitlik?..

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?