ZIKZAK WEBLOG: Bilim ve Teknik dergisinin 457 sayısı tek bir DVD’deWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Bilim ve Teknik dergisinin 457 sayısı tek bir DVD’de

Hürriyet'te müthiş bir haber vardı. Bilim ve Teknik dergisi haziranda, derginin eski sayılarını (39 yıl, 457 sayı) tek bir DVD'de ücretsiz olarak okuyucularına verecekmiş. Bilimsel gelişmelerle ilgileniyorsanız bu fırsatı sakın kaçırmayın... Bu arada bir de hatırlatma yapalım. Geçen haftalarda Scientific American adlı derginin eski sayılarını indirebileceğiniz bir adres vermiştim...
TÜBİTAK’ın Bilim ve Teknik Dergisi, yayın hayatına başladığı 1967 yılından bu yana yayınlanan tüm dergilerini tek bir DVD halinde okuyucusuna sunacak. Bilim ve Teknik Genel Yayın Yönetmeni Raşit Gürdilek, dergiye elektronik abone olmayan, ancak bayiden satın alarak izleyen okuyucuların da derginin arşivinden yararlanmak için yoğun talepte bulunduklarını belirtti ve bu istek üzerine tüm arşivi tek bir DVD’de topladıklarını kaydetti. Gürdilek, 2005 yılı aralık ayı sayısı da dahil olmak üzere 457 sayılık arşivin yer alacağı DVD’ye "Bilim Hazinesi" adını verdiklerini söyledi. DVD’yi, haziran sayısında okuyuculara ücret farkı olmaksızın (3,5 YTL) hediye edeceklerini bildiren Gürdilek, herkesin bu imkandan yararlanabilmesi için derginin Haziran sayısını 70 bin basacaklarını söyledi. Gürdilek, derginin bir yıllık yayınlarının bundan sonra birer CD’ye aktarılarak, okuyucuya sunulacağını da bildirdi.


0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?