ZIKZAK WEBLOG: Amerikan Ordusu ve gerilla tipi savaşWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Amerikan Ordusu ve gerilla tipi savaş

Sabah gazetesinden Fatih Altaylı, Neoconlar arasında önemli bir yere sahip olan "Karanlıklar Prensi" Richard Perle ile bir sabah kahvaltısında buluşmuş ve Kuzey Irak'taki PKK'lılar hakkında sohbet etmiş... Perle, "Amerikan Ordusu Kuzey Irak'ta gerilla tipi savaş unsurlarına karşı bir şey yapamaz. İstese de yapamaz. Çünkü bunları tespit ve teşhis edecek deneyime sahip değiller bir... İkincisi zaten dağlarda bu tarz savaş yapmayı da bilmiyorlar" demiş ve konuşmasına olası İran operasyonu ile devam etmiş: "Türkiye'den üs falan istenmeyecek. Zaten gerek yok. ABD'den kalkacak Stealth bombardıman uçakları İran'ı vurup dönecek kapasiteye sahip. Gelecek, bütün tesisleri vuracak ve gidecekler." Bizim gazeteci de bu büyük devlet adamıyla aynı sofrada bulunmanın verdiği mutluluğun etkisiyle bazı hususları sormayı unutmuş... Sesimi duymaz ama bari ben buradan sormuş olayım... Koca bir süper güçsünüz. Çeşit çeşit uçağınız, helikopteriniz, füzeniz var... Afganistan'ı ve Irak'ı işgal ediyor, güçlü bir hava savunma sistemine sahip olan İran'a operasyon yapmayı düşünüyor, Türkiye'deki teröristleri uzaydan saptayıp bize bildiriyorsunuz da dibinizdeki teröristlere havadan birkaç bomba atamıyor musunuz? Yerleri zaten bilinen, televizyonlarda belgesel tadında haberleri yayınlanan kampları yerle bir edemiyor musunuz? Atacak bombanız mı kalmadı?.. Size gerilla tipi savaş yapın diyen yok ki...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?