ZIKZAK WEBLOG: Yabancı futbolcu sınırlaması sorunuWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Yabancı futbolcu sınırlaması sorunu

Sabah gazetesindeki bir habere göre futbolda yabancı futbolcu sınırlaması sorunu tarihe karışıyormuş. 18 kişilik maç kadrosunda ikisi alt yapıdan olmak üzere en az 7 Türk vatandaşı futbolcu bulunması yeterli olacakmış. İsteyen takımlar da sahaya 11 yabancı oyuncuyla çıkabilecekmiş... Ayrıntıları şu sayfadan okuyabilirsiniz...

Takımların istedikleri sayıda yabancı oyuncuyla sözleşme imzalayabilmesi ve bunlardan sadece altısının maçlarda oynatılması bence yeterli olabilirdi. Böylece takımlar, ihtiyaç duydukları bir yabancı oyuncuyu alırken elindeki bazı yabancı oyuncuların sözleşmelerini feshetmek zorunda kalmazlardı. Avrupa'daki başarının yabancı oyunculardan geçtiğini düşünen takımlar da rahatlamış olurdu... Bunun yanında (birçok ülkede olduğu gibi) belli bir süre aynı takımda oynayan yabancı futbolculara Türk vatandaşlığı veya Türk statüsünde oynayabilme hakkı da verilebilirdi... Henüz kesinleşmiş bir karar olmadığı için fazla bir şey yazmaya gerek yok ama sınırlamanın tamamen kaldırılması iyi bir uygulama değil. Avrupa Birliği ülkeleri örnek gösteriliyor ama oralardaki oyuncular serbest dolaşım hakkı sayesinde istediği ülkede futbol oynayabiliyor. Bizimkilerin ise böyle bir şansı yok...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?