ZIKZAK WEBLOG: Her Trakyalı Çingene değildirWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Her Trakyalı Çingene değildir

Edirne ilinin Meriç nehrine yakın bölgelerinde yaşanan sel sonrası mağdur olan vatandaşlar televizyon ekranlarından gösteriliyor. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama ilginçtir, bunların çoğunluğu Çingene... Belki komik gelecek ama geçmişte "Çingene misiniz" benzeri sorulara cevap vermek zorunda kalan biri olarak şöyle bir açıklama yapma gereği duyuyorum: Nasıl ki her Karadenizli Laz, her doğulu Kürt değilse, her Trakyalı da Çingene değildir...

2 yorum:

nergis dedi ki...

her trakyali ya cingenedir yada bulgar yunan maciridir.

ZIKZAK dedi ki...

Evet, öyledir... 1893 Osmanlı-Rus savaşından 2000 yılına kadar Balkanlar'da yaşayan Türklerin büyük kısmı katledilmiş, bugünkü Türkiye topraklarına göç etmiş veya zorla göç ettirilmişlerdir. Böylece muhacir konumuna düşmüşlerdir. En yakın bölge olan Trakya'nın doğal olarak çoğunluğu ve diğer bazı Anadolu illerinin önemli bir kısmı macır diye adlandırılan Türklerden oluşur... Çingeneneler gibi ayrı bir ırk değildirler. Zaten Trakya'daki Çingenelerin nüfusu da düşünüldüğü kadar çok değildir...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?