ZIKZAK WEBLOG: Yoğurt suyunu dökmeyinWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Yoğurt suyunu dökmeyin

Kayseri Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nurten Budak, yoğurt suyunda bulunan B2 (Riboflamin) vitamininin, sağlığa son derece yararlı olduğunu bildirdi. Budak, yoğurdun görünümü ve lezzetini artıracağı düşüncesiyle suyunun dökülmesinin yanlış olduğunu belirtti. Budak, yoğurt suyunun ayran olarak değerlendirilebileceğini belirterek ayranın içindeki yoğurt bakterilerinin antikanserojen etkisiyle kanser riskini önlediği ve tümör gelişimini gerilettiğini bildirdi...
Yoğurt suyunu dökenlerin olduğunu ilk defa Hürriyet gazetesinde okuduğum yukarıdaki haberden öğrendim ve şaşırdım. Bakın, adam yukarıda bu suyla ayran yapılabileceğinden bahsetmiş. Ben size bundan daha pratik bir yol söyleyeyim. Yoğurt suyuyla karşılaşmak istemiyorsanız, yoğurdu kaselere koyarken kaptaki veya tenceredeki yoğurtta çukur bölgeler bırakmayın. Eğer çukur bölgeler olursa yüksekte kalan kısmın içindeki su oralarda toplanıyor. Yani yoğurdu sürekli üstten alırsanız kapta belirgin bir su birikintisi oluşmaz... Bu arada biliyorsunuzdur, bayatladı diye ekmeği çöpe atıp israf edenler de var. Bayat ekmekleri yoğurdun içine atıp yiyebilirsiniz. Ne bileyim, kızartabilir veya bunları kullanıp köfte yapabilırsiniz. Mesela kızarttığınız bayat ekmekleri küçük küçük doğrayıp çorbalara katabilirsiniz. Ayrıca, kuş veya tavuk gibi hayvanlara da verebilirsiniz...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?