ZIKZAK WEBLOG: Elektrik kesintilerinden bıktımWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Elektrik kesintilerinden bıktım

Elektrik kesintilerinden bıktım artık. Hollanda'daki yeğenim "ben Hollanda'da elektriklerin kesildiğini hatırlamıyorum" diyor, burada ise günde 3 - 4 defa gidip geliyor. Son haftalarda, elektrik kablolarını yer altına almaya çalıştıkları için (senelerdir akılları neredeydi merak ediyorum) her gün (ne zaman kesileceği haber verilmeden) birkaç kere elektrikler gidiyor. Mesela 2 hafta önce 13 saat elektriksiz kaldık. 15 gündür bunlara bir de yağmur ve rüzgarın neden olduğu kesintiler eklendi. Artık bigisayar, televizyon ve buzdolabı gibi elektronik aletlerin bozulmasından korkuyorum...

2 yorum:

ilber dedi ki...

hayatı can damarından yakalamışsınız. bizim bozuldu efendim, gece elektrik kesilmeleri dolayısı ile(ki kesildikten sonra isterse 5 dk. sonra gelsin) buzdolabımızın motoru(kompresörü galibe) bozulmuştur. şanslıyızdır hala garanti kapsamındadır, tersi durumu düşündüğümüzde bu zararın tazmini kime/nereye aittir?

ZIKZAK dedi ki...

Siz şanslılardansınız demek. Kimbilir kaç kişinin garanti süresi geçmiştir... Geçen senelerde bir gazetede, ismini hatırlayamadığım bir ildeki elektrik kesintilerinden dolayı binlerce elektronik eşyanın bozulduğundan bahseden bir haber vardı. Devletin o insanlara bir şey ödediğini zannetmiyorum...
Bir de şöyle bir garilik var. Bazen elektrikler tam kesilmiyor ama voltaj öylesine düşüyor ki hiçbir şey çalışmıyor. Sanırım en kötüsü de bu olsa gerek. Bilgisayar açıkken başıma böyle bir şey gelmişti....

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?