ZIKZAK WEBLOG: Temel Reis'in ağzındaki pipoWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Temel Reis'in ağzındaki pipo

Ispanak yediği için Temel Reis'in çocuklara örnek olduğunu söylenir. Ama nedense, Temel Reis'in ağzındaki pipo hep gözden kaçar. Belki çocuklar, Temel Reis'in bazen jet motoru olarak kullandığı piposuna da özeniyordur... Bu arada, Popeye yerine Temel Reis, Lucky Luke yerine de Red Kit ismini kimlerin bulduğunu merak ediyorum. Temel Reis neyse de, neden Red Kit? Bilen var mı?..

3 yorum:

gabur dedi ki...

lombak ve penguen dergilerinin kaligrafileriini yazan kaliograf1n abisi taraf1ndan bulunmus red kit ismi girgirin kaliograf1 imis çok merak ediyosan bi sekilde ulas lombak dergisine yardim eden bulunur büyük ihtimal...

ZIKZAK dedi ki...

Doğru mu yoksa değil mi bilmiyorum ama Ekşi Sözlük'te bu konuda bir şeyler yazılmış...

Kit karson'ın kit'i, ve lucky lukeun turkiye'de yayınlanan ilk macerası olan red soil'inde red'i alınarak yaratılmış bir isim. O devirde tabii telif hakkı falanda olmadığı için, yıllarca bu isimle, telifsiz olarak türkiye'de yayınlanır, sonra davalar falan filan. olaylar gelisir...

Adsız dedi ki...

takt1g1 k1rm1z1 fulardan dolay1

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?