ZIKZAK WEBLOGWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Bayramın ilk gününe ait Milliyet Gazetesi'nin birinci sayfasında, Türkiye'nin uzaya roket göndermek için çalışmalara başladığı yazılıydı. Yazının yanına da kocaman bir roket fotoğrafı koymuşlardı. Şimdi, insanlar o yazılanlara inanmalı mı yoksa inanmamalı mı? Niye mi? Çünkü haberde bazı yanlışlıklar var. Mevcut bilgilerime dayanarak, o ilk sayfadaki, yazıda adı Ariane diye geçen koca roket var ya, o Ariane değil, Soyuz, yani bir Rus roketi. Yine ilk sayfada, o büyük resmin altındaki, hazırlanan roketin modelinin testleri denilen füze resmi de gemilerden atılan, muhtemelen düşman gemilerine veya uçaklara karşı kullanılan güdümlü bir füze. İç sayfalardaki haberin devamında, yine bu düşünülen roketin test atışlarındaki görüntüleri olduğu söylenen resimler de tam seçilememesine rağmen kaideye monteli stinger füzesi atışlarından başka bir şey değil. Zaten akıl var mantık var, uzaya göndereceğin roketin denemelerinde roketi niye yatay ateşleyesin ki. Yeni bir metod mu geliştirecekler yani. Bu kadar yanlışlarla dolu bir haberi okuyunca, insan ister istemez yazılanların doğruluğundan da şüphe ediyor. Mevcut gazeteler içinde önemli bir yere sahip olan yılların Milliyet'inde çalışan değerli arkadaş, hadi ötekilerini bilmiyordun ama bir internete girip Ariane diye aratsan, o Ariane dediğin aracın farklı bir roket olduğunu görebilirdin. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, demişler. Hem insan gidip de BMW'ye Lada demez ki. [bunu geçenlerde Dipnot'a yazmıştım, burada da bulunsun istedim]...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?