ZIKZAK WEBLOGWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Yaklaşık bir aydır Arena adlı programda gıda maddelerinin hangi koşullarda ve nasıl hazırlandığı anlatılıyor. İşte bunlardan bazıları:
- Zeytin normalde bir sene kadar bekletilince olgunlaşıyormuş. Ama adamlar zeytini bir hafta içinde karartmak için tankların içine demir sülfat, siyah kumaş boyası ve paslı demir parçaları atıyorlarmış. Piyasadaki zeytinlerin büyük bir kısmı böyleymiş.
- Ucuz kaşar peynirleri piyasadaki bozulmuş ve küflenmiş kaşarlar toplatılıp, kazanlarda tekrar kaynatılarak hazırlanıyormuş.
- Doğudaki hayvan yetiştiricileri İran ve Irak'tan kaçak hayvan getirip, bunlardan hasta olanları yine bu ülkelerden çok ucuza aldıkları, kullanım süreleri 1980'lerin başlarında dolan ilaçlarla tedavi ediyorlarmış. Hastalıktan veya ilaçtan zehirlenerek ölenleri de hemen kesip piyasaya sürüyorlarmış.
- Piyasadaki balların neredeyse tamamı sadece şeker kullanılarak yapılıyormuş. Bunların içine katılan bir madde sonucunda da bu balların gerçek mi yoksa sahte mi oldukları tahlillerde bile anlaşılamıyormuş. Gizli kamera çekimlerinde, üretici adam müşteri olarak gelen Arena ekibinden birine "isterseniz mavi bal yapayım" diyordu.
- Pazarlarda satılan ucuz salam, sosis ve sucuk için Arena ekibinin adamı "bununların içinde ne var? tavuk veya at eti falan mı?" diye soruyordu. Satıcı adam da "Onlar olsa yine iyi. Bozuk etleri, tavuğun veya ineğin atılacak yerlerini kullanıp bunları hazırlıyorlar. Hiç 2 veya 3 milyona salam olur mu?" diyordu.
- Bazı üstün zekalılar da çöplere atılan içki, şampuan ve temizlik malzemesi şişelerini toplayıp, bunları kendi imalatları olan maddelerle doldurup anlaşmalı oldukları marketlere satıyormuş.

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?