ZIKZAK WEBLOGWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Geçenlerde TV5'de canlı yayında Fransa İngiltere rugby dünya kupası yarı final maçı vardı. Hakem tartışmalı bir pozisyonda sayı kararı için diğer hakemlerin (sanırım masa hakemleri de var) görüntüleri izlemesini ve verilebilecek en doğru kararı kendisine kulaklık aracılığıyla bildirmesini bekledi. En sonunda da sayıyı verdi. Benzeri bir uygulama futbolda da olamaz mı diye merak ediyorum. Bazı maçlarda "top çizgiyi geçti mi, kim kime dirsek veya tekme attı, penaltı mı" gibi sorular çok konuşuluyor ve hakemlerin bir saniyede verdiği kararlar acımasızca eleştiriliyor. Böyle bir sistem oturtulursa hakem hataları ve bu tartışmalar en aza indirilmiş olmaz mı? Ekonomik ve teknolojik sorunlar düşünülünce bunu her maçta uygulamak biraz zor olabilir, ama en azından süper lig veya kupa maçlarında bu sistem uygulamaya sokulabilir. Zaten bu maçların görüntülerini televizyon kanalları çekmiyor mu? Oturtursun birkaç hakemi sahadaki bir televizyonun başına, yavaş çekimde ileri geri sararak tartışılan pozisyonları inceleyip orta hakemi doğru karara yönlendirirler. Ancak böyle yapılırsa hatalar azaltılabilir...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?