ZIKZAK WEBLOG: Askerlerimiz şehit edilirkenWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Askerlerimiz şehit edilirken

Birçok ülkenin devlet başkanını arayarak Filistin ve İsrail arasında ara buluculuk yapmaya çalışan başına buyruk başbakanınız, İsrail'in son saldırılarına sinirlenmiş ve ifadelerini sertleştirmiş...
İsrail'in derdi nedir? Filistin'i tamamen yok edip, işgal etmek mi? İsrail'in evlatları nasıl kıymetliyse Filistin'in evlatları da o kadar kıymetlidir. Şu anda G-8 ülkeleri toplantı halinde, buradan sesleniyorum: G-8 ülkeleri ortak kararlarını almalı, BM Güvenlik Konseyi ateşkesi hemen ilan etmeli ve bunu başarmalıdır. Bütün ülkeler eşit mesafe teorisiyle meseleye yaklaşmalıdır. Buradan medeniyetler ittifakı anlayışı öne çıkmaktadır. Aksi takdirde medeniyetler arası çatışma körüklenir.
Açıkça söyleyeyim, üç-beş askerini bahane edip Lübnan'ı bombalayan İsrail'i bu cesaretinden dolayı takdir ediyorum. Ülkemizde her gün askerlerimiz şehit ediliyor (bugün de 8 şehit vermişiz) ama Erdoğan, bırakın Kuzey Irak'taki PKK kampları için ilgili ülkelerin başkanlarını arayıp operasyon için izin koparmayı, bu tip konularda nedense ağzını bile açamıyor. Açınca da en fazla, "bu müzik notası değil, zırt pırt verilmez" gibi laflar ediyor. Aylardır kaç 13 oldu haberi var mı bilmiyorum ama son şehit haberlerinden sonra sanırım bir şeyler yapma gereği duymuş. Bakanlar Kurulu toplantısının sonucunu merakla bekliyoruz... Bu arada ülkemizde güzel şeyler de olmuyor değil. Her ne kadar 8 şehit vermiş olsak da devletimizin kendisini koruyabildiğini bilmek güzel (!) bir şey...
Sağlık-Sen'in eski Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Kömür, 7 ay önce şehit olan oğlunun cenazesinde Başbakan'a hakaret ettiği iddiasıyla, hakkında açılan kamu davasında 11 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ahmet Kömür, Hakkari'de 9 Aralık 2005'te şehit olan oğlu Halil'in Gaziantep'teki cenaze töreninde "Türküm diyemeyen Başbakan utansın. Ben ölene kadar Türküm. Ölüm bize vız gelir. Kendi askerinden korkup Avrupa Birliği'ne burayı peşkeş çeken Başbakan utansın" demişti.


0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?