ZIKZAK WEBLOG: Penguen - Erdoğan restleşmesiWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Penguen - Erdoğan restleşmesi

Hatırlayacaksınız, Başbakan'ı kediye benzettiği gerekçesiyle Musa Kart'a Recep Tayyip Erdoğan tarafından dava açılmıştı. Penguen dergisi buna tepki olarak kapağında "Tayyipler Alemi" alt başlıklı bir karikatür kullanmıştı. Tabii Erdoğan buna da tazminat davası açmıştı... İş inada bindi ya, Penguen durur mu? Onlarda yeni sayılarına, "Başbakan Erdoğan Penguen'e dava açtı. Çok korktuk..." başlıklı bir kapak yapmışlar. Şimdi sıra Erdoğan'da... Ben aslında karikatüristlerin basın toplantısında söylediği bir konuya takıldım. Bir stadyum dolusu Tayyip karikatürü çizmenin fiyatı ne olacak? Başbakan, (daha önce de yaptığı gibi) her Tayyip karakteri için 5 bin YTL mi isteyecek?.. Ne diyeyim, Erdoğan işi uzattıkça daha çok rezil oluyor...

3 yorum:

cemil dedi ki...

Bence işe bir de Tayyip Erdoğan cephesinden bakalım, kendimizi onun yerine koysak mesela; onbinlerce insanın elinde "hayvan"a benzetilmiş bir resmimiz dursa, ne kadar gülebiliriz? sonuç tazminat davası olmamalı, ama insanlar da hadlerini bilip kiminle inatlaştıklarına dikkat etmeli.

AluminyumFolyo dedi ki...

bence RTE haddini bilip mizahçılarla dalaşılmayacağını öğrenmeli. karikatürdür bu, adı üstünde... 'Karikatürize' etme kavramının sınırı var mıdır?? mizaha sınırlama getirmeye çalışan bir ülke demokratik olmaktan söz edemez.

ZIKZAK dedi ki...

Her politikacının karikatürü çizilir. Erdoğan bunu bilmiyor mu? Bence gayet iyi biliyor ama aklınca açtığı davalarla basının üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor... Bir de şöyle düşün. Erdoğan dava açmasaydı, Sadece 50 bin kişinin okuduğu ve internet sayfası paralı üyelik gerektiren bir gazetede yayınlanan ve çizimi güzel olmayan karikatür kaç kişinin aklında kalırdı? Penguen böyle karikatürler çizer miydi? Bence kimse farkında bile olmazdı. Peki dava açtı da ne oldu? Şimdi o karikatürü yayınlamayan gazete ve bilmeyen vatandaş kalmadı. Dahası bütün Avrupa'ya da rezil olduk. Dün Almanya'nın çok okunan bir gazetesinde tepki olarak domuzlu Erdoğan karikatürü çizildiğini biliyor musun?.. İşte ben bunu anlatmaya çaılştım. Uzattıkça daha çok rezil oluyor... Ayrıca Erdoğan Türkiye'de görülen davayı kazansa ne olacak? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi zaten büyük ihtimalle bunun suç olmadığına karar verecektir...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?