ZIKZAK WEBLOGWEBLOG

Zikzak, kişisel bir weblogdur. Okumakta olduğunuz sayfalarda, daha çok site sahibini ilgilendiren konularda yazılar ve linkler bulunmaktadır. Site geneli hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi ve isteklerinizi bir eposta aracılığıyla bildirebilirsiniz.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ARŞİV . . LİNKLER . . EPOSTA . . .

Almanya Federal İçişleri Bakanı Otto Schily, Türkiye'deki Vakit gazetesinin uzantısı "Anadolu'da Vakit"'in faaliyetlerini, "ırkçılık yaptığı" ve "halkı sistematik şekilde kışkırttığı" gerekçesiyle yasaklamış. Kendini savunabilen bir demokrasi, Türk okurlara Yahudi ve Batı karşıtı propaganda yapılmasına hoşgörü gösteremezmiş... Önce Alman Bakan'ın açıklamalarına, sonra da bizim mahkemelerin verdiği kararlara bir bakın. Bence buradan Türk demokrasisinin kendini savunama hakkı olmadığı sonucu çıkıyor. Şeriat düzeni isteyerek demokrasiyi yok etmek isteyen, laikliği savunanları dinsiz olarak nitelendiren ve sürekli bu tip yazılar yazıp halkı kışkırtan adamlar bizde düşünce özgürlüğü kapsamına alınıyor; kedi vücutlu Tayyip Erdoğan karikatürü çizene, "Başbakan öyle çizilemez" gerekçesiyle ceza veriliyor... Bu arada, dün de Erdoğan'ın eşi konuşma yaparken bir grup onu protesto ediyordu. O grubun niye dağıtıldığını gerçekten merak ediyorum. Gruptaki insanların laf atma, protesto etme ve milleti kışkırtma özgürlüğü yok mu? Mahkemelerin verdiği kararlara göre olmalı... Ne diyeyim, bence bizdeki mahkemelerin ve politikacıların düşünce özgürlüğü anlayışı Avrupa'dan biraz farklı...

0 yorum:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .« »


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

Linkler

Sitenizin ismini aşağıdaki bölümde görmek istiyorsanız, Zikzak'a kalıcı bir link vermeniz ve bunu bir e-posta ile bana bildirmeniz gerekmektedir...

aicis
altiustutasarim
aslicin
bebelog
benhayattayken
blogkardesligi
bloglaralemi
deeperandfaster
ekonomiturk
ellibir
esinperisi
fikirbaz
findikkabugu
geriden
golgelimavi
izlenimler
keditasmasi
limk
mada
mentaldisorder
n
naylondefter
notdefteri
ozgekilicoglu
sosyalmekan
stadyum
sulusepken
taheny
thezgi
turkce

diğer linkler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

İletişim

E-posta göndermek için aşağıdaki formu veya zikzakweblog@yahoo.com adresini kullanabilirsiniz...

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BAŞA DÖN . . .

This page is powered by Blogger. Isn't yours?